קיימים סוגי חריטה רבים בשוק הישראלי, עבור מטרות שונות – חלקן שמחות וחלקן ממש לא. בעבור כל עבודה כזאת קיימות חברות רבות העושות סוגי חריטה רבים על כל מיני דברים כמו עטים, מזכרות, מוצרי פרסום ושלטים. למעשה אפשר לחרוט כמעט על כל דבר ולכל חומר יש את סוגי החריטה המתאימים לו. כיום עם התקדמות הטכנולוגיה יש אפשרות גם לעשות חריטה באמצעות סימון לייזר או במכשירים ממוחשבים. החריטה באמצעות לייזר מקובלת בתחום הרפואה. את מרבית הכלים הרפואיים שעליהם חריטה עושים עם לייזר. ישנן מספר חברות בארץ העוסקות בתחום החריטה, חלקן בעלות וותק של למעלה מחמישים שנה שהחלו את עבודתם בסוגי חריטה ידניים ועברו עם השנים לאמצעים טכנולוגיים.

 

סוגי חריטה

 

  •  חריטה גסה: חריטה על מצבות בבתי העלמין היא סוג אחד של עבודה כזאת. על המצבה אפשר לרשום כל אשר המשפחה מבקשת. אמנם יש סוגי חריטה שחוזרים על עצמם כמו שם הנפטר, תאריך הפטירה בעברית ובלועזית, אבל משפחות רבות מבקשות להוסיף עוד דברים שחשוב להן שיהיו חרוטים על המצבה. בקבורה אזרחית אין אחידות לעומת קברי חללי הצבא וכוחות הביטחון. סוגי חריטה בבתי העלמין הצבאיים הם אחידים והכיתוב זהה על כל המצבות. נדיר ורק על סמך פסיקת בית משפט סוג החריטה שונה.
  • ·חריטה בינונית: קיימים סוגי חריטה נוספים בעיקר על מוצרים שרוצים להדגיש עליהם את המותג. לדוגמא סכיני שף, מערבלי מזון עליהם חורטים את שם היצרן. גם אבזרים שונים כמו פמוטי עץ, צלחות, מאפרות ועוד... אפשר לחרוט צורות ופיתוחים בעזרת מחרטת עץ. קיימים חוגים רבים ללימוד חריטה על עץ או מתכת. יש גם סוגי חריטה על גבי עץ. ארגוני ספורט המעניקים לספורטאים אותות הצטיינות, מגנים, עליהם חרוט המקצוע בו התחרה הספורטאי ומיקומו. לא ניתן לחרוט על כל סוג עץ אבל הסוגים הרבים מאפשרים בחירה בהתאם לצורך.
  •  חריטה עדינה: על תכשיטים יש סוגי חריטה שונים. ישנה הקדשה של מעסיק שנותן שעון במתנה לעובד שפורש לגמלאות וכאות תודה על פועלו במפעל נחרתת הקדשה. גבר שמעניק לאשתו או אהובתו תכשיט, שהוא מעניק לה לאירוע מסוים עליו הוא מזמין חריטה. זוגות רבים שנישאים חורטים על טבעת הנישואין את תאריך האירוע.

סוגי חריטה

קיימים סוגי חריטה רבים בשוק הישראלי, עבור מטרות שונות – חלקן שמחות וחלקן ממש לא. בעבור כל עבודה כזאת קיימות חברות רבות העושות סוגי חריטה רבים על כל מיני דברים כמו עטים, מזכרות, מוצרי פרסום ושלטים. למעשה אפשר לחרוט כמעט על כל דבר ולכל חומר יש את סוגי החריטה המתאימים לו.

 

כיום עם התקדמות הטכנולוגיה יש אפשרות גם לעשות חריטה באמצעות סימון לייזר או במכשירים ממוחשבים. החריטה באמצעות לייזר מקובלת בתחום הרפואה. את מרבית הכלים הרפואיים שעליהם חריטה עושים עם לייזר. ישנן מספר חברות בארץ העוסקות בתחום החריטה, חלקן בעלות וותק של למעלה מחמישים שנה שהחלו את עבודתם בסוגי חריטה ידניים ועברו עם השנים לאמצעים טכנולוגיים.

 

סוגי חריטה 

 

  • חריטה גסה: חריטה על מצבות בבתי העלמין היא סוג אחד של עבודה כזאת. על המצבה אפשר לרשום כל אשר המשפחה מבקשת. אמנם יש סוגי חריטה שחוזרים על עצמם כמו שם הנפטר, תאריך הפטירה בעברית ובלועזית, אבל משפחות רבות מבקשות להוסיף עוד דברים שחשוב להן שיהיו חרוטים על המצבה. בקבורה אזרחית אין אחידות לעומת קברי חללי הצבא וכוחות הביטחון. סוגי חריטה בבתי העלמין הצבאיים הם אחידים והכיתוב זהה על כל המצבות. נדיר ורק על סמך פסיקת בית משפט סוג החריטה שונה.
  • חריטה בינונית: קיימים סוגי חריטה נוספים בעיקר על מוצרים שרוצים להדגיש עליהם את המותג. לדוגמא סכיני שף, מערבלי מזון עליהם חורטים את שם היצרן. גם אבזרים שונים כמו פמוטי עץ, צלחות, מאפרות ועוד... אפשר לחרוט צורות ופיתוחים בעזרת מחרטת עץ. קיימים חוגים רבים ללימוד חריטה על עץ או מתכת. יש גם סוגי חריטה על גבי עץ. ארגוני ספורט המעניקים לספורטאים אותות הצטיינות, מגנים, עליהם חרוט המקצוע בו התחרה הספורטאי ומיקומו. לא ניתן לחרוט על כל סוג עץ אבל הסוגים הרבים מאפשרים בחירה בהתאם לצורך.
  • חריטה עדינה: על תכשיטים יש סוגי חריטה שונים. ישנה הקדשה של מעסיק שנותן שעון במתנה לעובד שפורש לגמלאות וכאות תודה על פועלו במפעל נחרתת הקדשה. גבר שמעניק לאשתו או אהובתו תכשיט, שהוא מעניק לה לאירוע מסוים עליו הוא מזמין חריטה. זוגות רבים שנישאים חורטים על טבעת הנישואין את תאריך האירוע.

סוגי חריטה

למאמר נוסף בנושא לייזר פייבר לחצו כאן >>>