לאורך הכבישים, בתוך הערים והישובים יש שלטים של חברות שונות ובעלי עסקים. בהתאם לחוק עזר רשויות מקומיות, על בעלי השלטים לשלם אגרה בכל שנה. בנוסף לשלטים פרטיים יש גם שלטים לעיריות, כלומר כאלו המשרתים את הציבור ואת המרחב הציבורי. שלטים לעיריות כוללים: שלטי שמות הרחובות, מוסדות עירוניים כמו בית העירייה, השוק העירוני, מוסדות התרבות ועוד. בנוסף לשלטי הרחוב, בכל בית עירייה יש גם שלטי הכוונה עליהם מתפרסמים משרדי בעלי תפקידים מסוימים בציון מספר החדר או כל פרט הכוונה אחר. יש אפילו ערים שמפרסמות על שלטים לעיריות גם ביותר משתי השפות הרשמיות עברית וערבית ומוסיפות גם את השפה הצרפתית לרווחת תושבי העיר, דוברי שפה זו. ערים אלו הן אותן ערים שקלטו בתקופה האחרונה עלייה גדולה מצרפת.


למה צריך שלטים לעיריות? 


הייעוד של שלטים לעיריות הוא להכוונה ועזרה לתושבים ולא לשום מטרה אחרת כגון: פרסום של מוצרים או חברות למיניהן. בערים בארץ יש שלטי רחוב עליהם עוברות הודעות הקשורות לעיר בלופ. השלט מואר, ההודעות עוברות בזו אחר זו ואזרחי העיר יכולים לקבל מידע על הנעשה בעיר בזמן אמת. ההודעות המועברות מבית העירייה על ידי תוכנת מחשב שמאפשרת עדכון הידיעות בכל מספר שעות, כמו שיש על מערכות העיתונים ובבורסה לניירות ערך בתל אביב. על כל בתי הספר וגני הילדים שבאחריות העירייה מוצגים שלטים שהעירייה הציבה. באחרונה הוגשה תביעה כנגד עיריות רבות בארץ בדבר הוספת השפה הערבית על כל השלטים לעיריות. יש ערים מעורבות בהן שלטים לעיריות כתובים בשתי השפות ובערים שאינן מעורבות  מבקרים אזרחי המדינה הערבים.


מי מייצר את השלטים? 


• אפשר למצוא בכל עיר יצרני שלטים אבל זה לא אומר שרק הם יכולים לגשת למכרז, גם יצרני שלטים מערים אחרות יכולים לגשת. אמנם עניי עירך קודמים אבל במקרה זה המתאים ביותר מבין הניגשים למכרז הוא זה שיזכה.
• חברות המייצרות שלטים ומעוניינות לעבוד עם העיריות חייבות לעמוד בתנאי המכרז שיוצא מבית העירייה. החברה שזוכה במכרז היא זו שתעשה שלטים לעיריות. החברה מתחייבת לעשות את השלטים מחומר גלם חזק ועמיד בכל תנאי מזג אוויר.  

שלטים לעיריות

לאורך הכבישים, בתוך הערים והישובים יש שלטים של חברות שונות ובעלי עסקים. בהתאם

לחוק עזר רשויות מקומיות, על בעלי השלטים לשלם אגרה בכל שנה. בנוסף לשלטים פרטיים יש גם שלטים לעיריות, כלומר כאלו המשרתים את הציבור ואת המרחב הציבורי.

 

שלטים לעיריות כוללים: שלטי שמות הרחובות, מוסדות עירוניים כמו בית העירייה, השוק העירוני, מוסדות התרבות ועוד. בנוסף לשלטי הרחוב, בכל בית עירייה יש גם שלטי הכוונה עליהם מתפרסמים משרדי בעלי תפקידים מסוימים בציון מספר החדר או כל פרט הכוונה אחר.

 

יש אפילו ערים שמפרסמות על שלטים לעיריות גם ביותר משתי השפות הרשמיות עברית וערבית ומוסיפות גם את השפה הצרפתית לרווחת תושבי העיר, דוברי שפה זו. ערים אלו הן אותן ערים שקלטו בתקופה האחרונה עלייה גדולה מצרפת.


למה צריך שלטים לעיריות? 


הייעוד של שלטים לעיריות הוא להכוונה ועזרה לתושבים ולא לשום מטרה אחרת כגון: פרסום של מוצרים או חברות למיניהן. בערים בארץ יש שלטי רחוב עליהם עוברות הודעות הקשורות לעיר בלופ.

 

השלט מואר, ההודעות עוברות בזו אחר זו ואזרחי העיר יכולים לקבל מידע על הנעשה בעיר בזמן אמת. ההודעות המועברות מבית העירייה על ידי תוכנת מחשב שמאפשרת עדכון הידיעות בכל מספר שעות, כמו שיש על מערכות העיתונים ובבורסה לניירות ערך בתל אביב.

 

על כל בתי הספר וגני הילדים שבאחריות העירייה מוצגים שלטים שהעירייה הציבה. באחרונה הוגשה תביעה כנגד עיריות רבות בארץ בדבר הוספת השפה הערבית על כל השלטים לעיריות. יש ערים מעורבות בהן שלטים לעיריות כתובים בשתי השפות ובערים שאינן מעורבות  מבקרים אזרחי המדינה הערבים.


מי מייצר את השלטים?

 

  • אפשר למצוא בכל עיר יצרני שלטים אבל זה לא אומר שרק הם יכולים לגשת למכרז, גם יצרני שלטים מערים אחרות יכולים לגשת. אמנם עניי עירך קודמים אבל במקרה זה המתאים ביותר מבין הניגשים למכרז הוא זה שיזכה.
  • חברות המייצרות שלטים ומעוניינות לעבוד עם העיריות חייבות לעמוד בתנאי המכרז שיוצא מבית העירייה. החברה שזוכה במכרז היא זו שתעשה שלטים לעיריות. החברה מתחייבת לעשות את השלטים מחומר גלם חזק ועמיד בכל תנאי מזג אוויר.
  •  
  • מקררים תעשייתיים 

 

שלטים לעיריות

למאמר נוסף בנושא סוגי חריטה לחצו כאן >>>