חיתוך לייזר

על הסיבות לכך שחיתוך בלייזר הפך לחיוני ולבלתי נפרד מהשלבים השונים הדרושים לייצור מוצרים שונים בענפי תעשייה רבים

 

חיתוך בלייזר היא אחת הטכניקות הרווחות בתחומי התעשייה הכבדה כיום. חברות רבות בתעשייה משתמשות בטכניקה ומציעות שירותי חיתוך כאלה. בהמשך לכך נרשמת עליה בביקוש למכונות המסוגלות לבצע את החיתוך בלייזר ויצרני המכונות משקיעים משאבים משמעותיים בפיתוח מכונות וציוד חדש לביצוע החיתוכים באיכות וברמת גימור גבוהה יותר. בהמשך לכך הטכנולוגיה רושמת התפתחות תדיר.

הטכנולוגיה עליה מבוסס החיתוך בלייזר מבוססת, כמובן, על קרן לייזר. התהליך כולל הפעלה של קרן לייזר שנעה על גבי השטח אותו מעוניינים לחתוך והיא מבצעת את החיתוך. אחד היתרונות המרכזיים של השיטה בא לידי ביטוי ברמת הדיוק המרשימה של החיתוך. המכונות לחיתוך בלייזר יכולות לבצע את הפעולה ברמה מדויקת ובעלות נמוכה יחסית. כמו כן, הן מאפשרות לבצע את החיתוך בכל צורה הדרושה על מנת להשלים את המוצר.

יתרון נוסף הוא האפשרות לחתוך חומרים קשים במיוחד או לחילופין חומרים עדינים במיוחד באופן מהיר, יעיל, קל ופשוט. בהמשך לכך, הפך החיתוך בלייזר לחיוני ולבלתי נפרד מהשלבים השונים הדרושים לייצור מוצרים שונים בענפי תעשייה רבים. אחת הרווחות של השנים האחרונות היא מחשוב מכונות החיתוך בלייזר. ביצוע החיתוך באמצעות בקרה ממוחשבת משפר את רמת הדיוק והאיכות שבביצוע. המחשוב של התהליך מסייע בצמצום טעויות ובהמשך לכך בצמצום הפחת שנוצר בתהליכי הייצור.